Skip to main content

Uzaklarda Yaşamalıyım..

city_lights_by_galenjosephthoreauŞehrin göbeğinde, bir apartmanın iki gözlü evinde, insanların yanıbaşında değil; uzaklarda yaşamalıyım. Saate ihtiyaç duymadan, takvim yapraklarını yolmadan, yalnızca yarın için yaşamalıyım. Her sabah güneşi ilk ben karşılamalı, her akşam en son ben uğurlamalıyım. Belki de bu inceliği için uyumamalı, sabahlayıp onu beklemeliyim. Bir dağın zirvesinde, yanımda sadece yalnızlığımla yaşlanmalıyım. Hayır, hayır. Yıllar yaşlanmalı, ben çocuklaşmalıyım.

wpid-wp-1432232272244.jpeg

wpid-wp-1432232504078.jpegBulutlara en yakın ben olmalıyım. Özgürlük çığlıklarımı kuşlarla bir olup beyaz kulaklarına üflemek için. Bir yerlerde gördüğüm ve aşık olduğum çiçekleri ağaç kovuklarına anlatmalıyım; dilleri yok, sırrımı onlarla paylaşmalıyım!

Kendi ellerimle inşaa ettiğim bir kulübem olmalı bir de; bahçesinde iki domates iki soğan ektiğim. Yatağımın başucunda, mini masamın üzerinde ve bir de kapının yanında mum yanmalı. Elektriği keşfetmek için zamanım bol olacak!  Bir penceresi olmalı mı bu koca malikanenin bilmiyorum. Güneşi göremediğimde ona kırılmaktan ve bir sabah beni aksatmasından korkuyorum. Belki, gerek yoktur.

burning-wood-photography-hd-wallpaper-1920x1080-6985Her günü doya doya yaşamalıyım. Her mevsimi. Ansızın gelen kara kışı dahi koynuma almalıyım. Beni iliklerime kadar soğukluğuyla incittiğini bilse böyle yapmayacaktır eminim. Ben ne olursa olsun ona sıcak sobamı armağan etmeliyim. Yangından bir tebessümle birlikte. Kimseyi aldatmak zorunda kalmamalı, kimsenin beni aldatmasına izin vermemeliyim. Belki sadece “dün”ü aldatabilirim. Her yeni günle daha da mutlu olarak. Geçmişi sadece anılara gömerek onu kıskandırmalıyım. Yarın kadar eğlenceli bir dün olmak için çırpınacağından kuşkum yok.

Uzaklarda, yalnızlığın her gece yatağı ısıttığı bir yerde yaşamalıyım.

Ömer Faruk Yalçın

Ömer Faruk Yalçın

Wordpress Uzmanı

Yorum Yap (Toplam: 0 yorum.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*