Skip to main content

Eskitmeden Yaşa.

Eskitme gömleğini.  İçine giren bedenini, daha içerdeki kalbini.
Dünü eskitme mesela. Bastığında yolu eskitme!

Şunu bunu derken Onu eskitme. Çiçekleri eskitme, sonbahar vuracak zaten. ‘Ki’leri eskitme ; benimki seninki diyerek. Çok sahiplenme kaybetmeyi bilerek.

Üzülmeyi eskitme. Sevinci eskitme. Geçmişi eskitme cafcaflı anılar biriktirerek. Biraz ayrı kal, beraberliği eskitme. Düşleri eskitme. Yeni yeni hayaller kurarak hedeflerini eskitme.

Düşünmeyi eskitme üşenerek. Isınmayı eskitme üşüyerek. Eskitme gülmeyi! Ağlamak nedir bilerek. Gözyaşlarını da eskitme tebessüm ederek.

Eskitme zamanı. Saatleri, dakikaları eskitme. Sürekli gündüzü bekleyerek eskitme güneşi. Gecenin siyah eteğini eskitme her gece ayı seyrederek. Gökyüzünü eskitme kuşları kıskanarak.

Yastığını eskitme sürekli uyuyarak. Eskitme parmaklarını pamuklara dokunarak. Öğren sert nedir, sıcak nedir. Koşmayı eskitme her gün yürüyerek. Eskitme.

Renkleri eskitme. Maviye bu kadar düşkün olma mesela. Beyazın da kıymetini bil, eskitme. Rüzgarı eskitme fırtınalar göğüsle biraz.

Eskitme be eskitme! Aşkı eskitme her gün için içine sığmayarak. Sevmeyi eskitme! Her gün sevdiğini haykırarak. Hasreti eskitme her gün el ele gezerek. Eskitme, onu; kendini eskitme…

Eskitme, hayatı.

 

Ömer Faruk Yalçın

Ömer Faruk Yalçın

Wordpress Uzmanı