Skip to main content

Elleriyle Dünya Yapanlar!

Bir yerlerde insanlar var. Farklı. Senin benim gibi işlerle uğraşmıyorlar. Onlar sanat icra ediyorlar. Bunu ne kadar zevkle yaptıkları ortaya koydukları işten anlaşılıyor. “Elleriyle dünyayı baştan yapanlar” insanlara tadına doyum olmayan karelerle de bunları sunuyorlar.

Bellerby & Co Globemakers, Londra’da bulunan el işiyle dünya maketleri üreten bir şirket. Yalnız onlarınki bizim ilkokulda öğretmenin masasına koyduğu mavi küçük daire gibi dünyalar değil ‘daha büyük’ ve bambaşka dünyalar üretiyorlar! Dünya maketinin üzerindeki ülkeler, kıtalar, okyanuslar el ile çiziliyor ve birleştiriliyor. Babasının doğum günü için bir maket yapmak istemesiyle yola çıkan Peter Bellerby, sonunda ortaya koyduğu iş ile şimdi dünya genelinde el yapımı ‘dünya’ satan bir şirket kurmuş. Büyük emeklerle üretilen bu küçük dünyalara büyük hikayeler sığdığı kesin. Bu harika resimleri görmek için aşağıdaki sayfaları kullanın.

Eğer siz de bir tanesine sahip olmak isterseniz tam şuradan Bellerby & Co Globemakers’in websitesine ulaşabilirsiniz: www.bellerbyandco.com

One of my favourite shots from our recent #instameet (& not just because it's me!) ??Photo by @xantheb 23cm mini desk globe in turquoise www.bellerbyandco.com

Bellerby & Co Globemakers (@globemakers) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

? @samsette // 80cm globe with added illustrations & bespoke cartography including larger font Isis is just painting into #Wales… and on this rainy day… here are your #globefacts……. Wales is believed to have more castles per square mile than anywhere else in the world The population of sheep in Wales is four times greater than the Welsh population of humans The letters K, Q, V & Z do not appear in the Welsh alphabet Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwyll-llantysiliogogogoch is the name of a town in North Wales which translates as “The church of St. Mary in the hollow of white hazel trees near the rapid whirlpool by St. Tysilio’s of the red cave”. It is believed to be the longest place name in the world Anyone have a good fact to share?

Bellerby & Co Globemakers (@globemakers) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Ömer Faruk Yalçın

Ömer Faruk Yalçın

Wordpress Uzmanı